Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy

Powrót

CZAS W LAS

CZAS W LAS

ZASADY WYPRAWY DO LASU

    Turysto jesteś zawsze miłym gościem w lesie, ale do wizyty w lesie trzeba się przygotować i pamiętać o kilku zasadach.
    Do lasu należy ubrać odpowiednie obuwie i ubranie, dostosowane do pory roku. Przewiewna odzież z długimi nogawkami i rękawami, nakrycie głowy, wysokie buty, najlepiej z usztywnieniem na kostkę. Pamiętaj aby spryskać się środkiem chemiczny odstraszający komary i klaszcze, a po powrocie do domu obejrzyj dokładnie całe ciało, ponieważ kleszcze należy jak najszybciej usunąć w całości, i zdezynfekować  miejsce po ukąszeniu.
    Ważne jest przygotowanie plecaka z żywnością i napojami, jeśli planujesz dłuższą wędrówkę, miej zawsze przy sobie telefon komórkowy z pobrana aplikacji mBDL (mobilny Bank Danych o Lasach), aby w razie potrzeby móc wezwać pomoc. Przydatna również będzie mapa okolicy, mapka szlaku turystycznego lub ścieżki dydaktycznej, ponieważ w lesie łatwo pomylić drogę lub zabłądzić.


A gdy zastanie cię burza lub intensywne opady atmosferyczne wyłącz telefon komórkowy, nie chroń się pod najwyższymi drzewami.


Czytaj więcej na
https://www.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/v7UyU6OC5flI/content/specjalne-niezbedniki-dla-lesnych-wedrowcow